Rejsy transatlantyckie | Sonriso
 • home / rejsy wycieczkowe / kierunki / Rejsy transatlantyckie

  Rejsy transatlantyckie

  Lista kierunków rejsów OFERTY

  Przeprawy przez Atlantyk to najstarsze rejsy w historii transportu morskiego. W przeszłości były jedynym sposobem dostania się z Europy do Ameryki. Sezon na rejsy transatlantyckie, ze względu na warunki atmosferyczne, trwa od kwietnia do października. Podróż przez Atlantyk trwa średnio 7 - 8 dni.

  Do najbardziej popularnych portów rozpoczęcia rejsów przez Ocean Atlantycki należą Southampton, Hamburg, Dover, Nowy Jork i Miami. Dłuższe trasy umożliwiają odwiedzenie pięknych miejsc na Atlantyku, takich jak Wyspy Kanaryjskie z malowniczymi Teneryfą i Lanzarote oraz portugalskie Azory, jak również Maderę. Niektóre trasy rejsów obejmują także Wyspy Karaibskie (m.in. Gwadelupę, Portoryko i Arubę) oraz wschodnie wybrzeże Ameryki Południowej.

  Na znanej od lat trasie Southampton — Nowy Jork najpopularniejsze rejsy transatlantyckie organizują linie Cunard Line oferujące podróż na legendarnym luksusowym statku Queen Mary 2.

  Taki rejs to wspaniały pomysł na dłuższy wypoczynek dla każdego, kto kocha szum fal i widok bezkresnego oceanu tuż po przebudzeniu. Na pokładzie komfortowego statku można zapomnieć o świecie, w ciszy i spokoju rozkoszując się błękitem. Międzynarodowe towarzystwo, kapitańskie gale, doskonała kuchnia i różnego rodzaju atrakcje przygotowane przez załogę — to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę rejsu.

  Aktualne oferty rejsów w tym kierunku