Dojazd do portu Wenecja (Włochy) - Sonriso | Travel in Style
Informacje praktyczne w czasie rejsu

Informacje praktyczne

home / informacje praktyczne / Wenecja (Włochy)
Mapa portu

Adres

Venezia Terminal Passeggeri

Marittima Fabbricato 248 30135 Wenecja, Italy.

 • DOJAZD

  Dojazd z lotniska Marco Polo w Wenecji do portu trwa ok. 30 min (12 km).
  Z lotniska kursuje miejski autobus linii ATVO na stację Piazzale Roma (cena biletu ok. 5,- EUR), skąd wiekszość linii oferuje transfer (shuttle bus) pod sam statek. Alternatywnie z Piazzale Roma można podjechać do portu kolejką tzw. People Mover (koszt przejazdu ok. 1 - 2 ,-EUR).
  Z lotniska Marco Polo bezpośrednio do portu dostać można się również tramwajem wodnym (linia czerwona). Koszt przejazdu to ok. 13,- EUR, a czas trwania takiego transferu to ok. 1 - 1,5 godziny.

 • PARKING W PORCIE

  W przypadku dojazdu własnym samochodem istnieje możliwość zarezerwowania parkingu w porcie na czas trwania rejsu. W celu rezerwacji miejsca parkigowego prosimy o kontakt z biurem.

  Koszt parkingu: ok. 95,- EUR/8 dni/samochód osobowy.
  Opłata za parking pobierana jest na miejscu wyłącznie w gotówce.

  Kontakt: PARCHEGGIO VTP (Venezia Terminal Passeggeri)
  Tel. +39 041 2403033
  E-mail: operativo@vtp.it

   

 • TRANSFERY

  Linie oceaniczne organizują transfery z lotniska Marco Polo w Wenecji do portu przed rejsem oraz z portu na lotnisko po rejsie. Transfer jest zawsze dodatkowo płatny, dzieci poniżej 2 lat nie płacą, natomiast dzieci powyżej 2 lat płacą pełną kwotę. Transfery należy zarezerwować przed rejsem w biurze Sonriso. Istnieje także możliwość zakupu transferu po rejsie, w recepcji statku.
  Po przylocie na lotnisko w hali przylotów na pasażerów czeka dany reprezentant linii, który kieruje do odpowiedniego autokaru oraz dba o prawidłowy przebieg podróży.
  Przy zakupie transferu należy wziąć pod uwagę godziny przylotu i wylotu samolotu.

  Koszt transferu z lotniska Marco Polo do portu w Wenecji wynosi ok. 16 - 20,- EUR/os. w jedną stronę (zależne od danej linii oceanicznej).

   

 • PRZELOT

  Biuro Sonriso na życzenie klientów przedstawia propozycję przelotów oraz rezerwuje bilety lotnicze i transfery do miejsc na całym świecie.

  Rezerwując bilety na własną rękę, pasażerowie muszą uwzględniać godziny wypłynięcia i wpłynięcia statku, czas potrzebny na odprawę oraz na dojazd z lotniska do portu i z portu na lotnisko.

  W przypadku rejsów rozpoczynających się poza Europą zalecany jest przylot do danego miejsca dzień wcześniej. Konieczna jest wtedy rezerwacja hotelu w której także możemy pomóc.