Dojazd do portu Kopenhaga (Dania) - Sonriso | Travel in Style
Informacje praktyczne w czasie rejsu

Informacje praktyczne

home / informacje praktyczne / Kopenhaga (Dania)
Mapa portu

Adres

The Freeport Piers - Nordhavn

Containervej 9, P.O. Box 900,

DK-2100 Copenhagen, Denmark

 

Langelinie Port

Langeliniekajen 2100

Copenhagen, Denmark

 • DOJAZD

  Port położony jest w centrum miasta, ok. 13 km od lotniska. Czas dojazdu z lotniska to ok. 30 - 40 minut. Koszt taksówki z lotniska do portu to ok. DKK 400.00 – DKK 500.

  Jeżeli statek stoi przy terminalu Freeport należy na lotnisku wsiąść w metro (zlokalizowane ok. 50 m od hali przylotów) i dojechać do stacji Nørreport, następnie przesiąść się w pociąg (S- train) linii A, B, C lub E i wysiąść na stacji Nordhavn (2 przystanki). Ze stacji Nordhavn do portu jest ok. 10 minut spacerem.

  Jeżeli statek stoi przy terminalu Langelinie należy na lotnisku wsiąść w metro (zlokalizowane ok. 50 m od hali przylotów) i dojechać do stacji Nørreport, następnie przesiąść się w pociąg (S - train) linii A, B, C lub E i dojechać do stacji Østerport (1 przystanek). Ze stacji Østerport do portu jest ok. 15 minut spacerem.

 • PARKING W PORCIE

  W przypadku dojazdu własnym samochodem istnieje możliwość skorzystania z parkingu w porcie Free Port - Nordhavn na czas trwania rejsu. Wcześniejsz rezerwacja nie jest wymagana.

  Koszt parkingu:ok. 90 EUR/8 dni/samochód osobowy
  Opłata za parking pobierana jest na miejscu wyłącznie w gotówce.

  Kontakt: Free Port of Copenhagen, Orientkaj Pier 254
  Tel. +45 2292 3475

 • TRANSFERY

  Linie oceaniczne organizują transfer z lotniska do portu przed rejsem oraz z portu na lotnisko po rejsie. Transfer jest zawsze dodatkowo płatny, dzieci poniżej 2 lat nie płacą, natomiast dzieci powyżej 2 lat płacą pełną kwotę. Transfery należy zarezerwować przed rejsem w biurze Sonriso. Istnieje także możliwość zakupu transferu po rejsie, w recepcji statku.
  Po przylocie na lotnisko w hali przylotów na pasażerów czeka dany reprezentant linii, który kieruje do odpowiedniego autokaru oraz dba o prawidłowy przebieg podróży.
  Przy zakupie transferu należy wziąć pod uwagę godziny przylotu i wylotu samolotu.

  Koszt transferu z lotniska w Kopenhadze do portu wynosi ok. 15 - 25 EUR/os. w jedną stronę (zależnie od linii oceaniczej).

 • PRZELOT

  Biuro Sonriso na życzenie klientów przedstawia propozycję przelotów oraz rezerwuje bilety lotnicze i transfery do miejsc na całym świecie.

  Rezerwując bilety na własną rękę, pasażerowie muszą uwzględniać godziny wypłynięcia i wpłynięcia statku, czas potrzebny na odprawę oraz na dojazd z lotniska do portu i z portu na lotnisko.

  W przypadku rejsów rozpoczynających się poza Europą zalecany jest przylot do danego miejsca dzień wcześniej. Konieczna jest wtedy rezerwacja hotelu.