Dojazd do portu Barcelona (Hiszpania) - Sonriso | Travel in Style
Informacje praktyczne w czasie rejsu

Informacje praktyczne

home / informacje praktyczne / Barcelona (Hiszpania)
Mapa portu

Adres

Lugar Moll Adossat, 1

08039 Barcelona, Spain.

Tel. + 34 932 213 955

 • DOJAZD

  Port położony jest w odległości ok. 10 minut jazdy od najbardziej znanej ulicy Barcelony -  La Rambla.
  Port dysponuje 8 terminalami, gdzie podpływają statki wycieczkowe.
  Między poszczególnymi terminalami pasażerskimi a pomnikiem Krzysztofa Kolumba, który znajduje się tuż obok ulicy La Rambla, kursuje autobus tzw. shuttle bus (dodatkowo płatny)

  Odległość miedzy lotniskiem El Prat a portem w Barcelonie wynosi ok. 13 km. Dojazd taksówką z lotniska zajmuje ok. 30 - 45 min.

  Komunikacja miejska: brak bezpośredniego połączenia między lotniskiem El Prat a portem. Z lotniska kursuje autobus, tzw. aerobus (Terminal 1 – aerobus A1, Terminal 2 – aerobus A2). Należy wysiąść na Plaza de Catalunia (przystanek końcowy) i dojechać metrem do stacji Drassanes. Następnie pieszo przejść pod pomnik Krzysztofa Kolumba i poczekać na autobus (shuttle bus), który dowiezie nas bezpośrednio do portu.

 • PARKING W PORCIE

  W przypadku dojazdu własnym samochodem istnieje możliwość skorzystania z parkingu w niedalekiej odległości od portu na czas trwania rejsu. Wcześniejsza rezerwacja miejsca parkingowego nie jest wymagana. Parking przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla pasażerów rejsu. Znajduje się w odległości ok. 1,5 km od terminala portowego

  Koszt parkingu: ok. 90 - 120,- EUR/8 dni/samochód osobowy.
  Opłata za parking pobierana jest na miejscu wyłącznie w gotówce.

  Kontakt: World Trade Center
  Tel. + 34  93 508 80 62
  E-mail: aparcament@wtcbarcelona.es

 • TRANSFERY

  Linie oceaniczne organizują transfery z lotniska do portu przed rejsem oraz z portu na lotnisko po rejsie. Transfer jest zawsze dodatkowo płatny, dzieci poniżej 2 lat nie płacą, natomiast dzieci powyżej 2 lat płacą pełną kwotę. Transfery należy zarezerwować przed rejsem w biurze Sonriso. Istnieje także możliwość zakupu transferu po rejsie, w recepcji statku.
  Po przylocie na lotnisko El Prat w hali przylotów na pasażerów czeka reprezentant danej linii oceanicznej, który kieruje do odpowiedniego autokaru oraz dba o prawidłowy przebieg podróży.
  Przy zakupie transferu należy wziąć pod uwagę godziny przylotu i wylotu samolotu.

  Koszt transferu z lotniska El Prat do portu w Barcelonie wynosi od ok. 20 - 31,- EUR/os. w jedną stronę (zależne od danej linii).

 • PRZELOT

  Biuro Sonriso na życzenie klientów przedstawia propozycję przelotów oraz rezerwuje bilety lotnicze i transfery do miejsc na całym świecie.

  Rezerwując bilety na własną rękę, pasażerowie muszą uwzględniać godziny wypłynięcia i wpłynięcia statku, czas potrzebny na odprawę oraz na dojazd z lotniska do portu i z portu na lotnisko.

  W przypadku rejsów rozpoczynających się poza Europą zalecany jest przylot do danego miejsca dzień wcześniej. Konieczna jest wtedy rezerwacja hotelu, w której też pomagamy.